FBpixel

Spolupráce na Tvých webovkách

autor: | 25. 10. 2021 | Webovky pro mamky

Když jsme tvořily náš vlastní web a první spolupráce teprve vznikaly, neměly jsme úplně ujasněné, jak celá ta mašinérie bude fungovat. Bylo to hodně na punk, často jsme se vztekaly nebo se chytaly za hlavu se slovy: ”Už mi zase někdo zkouší ty moje hranice.”

Snadné porušovat pravidla, když nejsou pořádně nastavená. Takže bereme zodpovědnost na sebe a představujeme 12 kroků, pravidel, které se nám pro spolupráci osvědčily a cítíme se v nich dobře. 

Ptáš se: “Jak ta spolupráce na tvorbě Tvého webu bude fungovat?”

1. krok

Dostaneme od Tebe zprávu přes kontaktní formulář nebo e-mail a my se Ti do 48 hodin ozveme zpět.

Tímto krokem máme od Tebe zatím jen základní informace o Tobě, Tvém podnikání a představě budoucího webu.  

Proč chceme vědět tyto informace?

Protože je pro nás důležité ladit s projektem, kterému se věnuješ. Už jsme to tady mnohokrát opakovaly, ale ještě jednou to moc rády vytroubíme do světa.

Webovky pro mamky stojí a padají na tom, že nás baví to, co tvoříme. S tím jdou ruku v ruce i klientky, jejichž projekty nám dávají smysl a instinktivně cítíme, že pro nás bude zrovna tato spolupráce radostí.

2. krok

Následně od nás v e-mailu najdeš další dotazníček, který už je trochu propracovanější a pro budoucí spolupráci mnohem hodnotnější a zajímavější. 

Co nás zajímá tentokrát:
  • Jak si budoucí web představuješ?
  • Jaké weby Tě zaujaly a co konkrétně se Ti na nich líbí?
  • Jak bude web složitý, kolik plánuješ stránek, jaké části dodáš ty a jaké necháš vytvořit nás? 
  • Jaký máš na web rozpočet a jaký si představuješ termín dodání?

Respektujeme a chápeme, že ne vždy je výhodné tyto informace sdělovat přes formulář. Jinými slovy pro nás není problém tato témata probrat po telefonu, přes Skype nebo Zoom.

3. krok

Díky informacím, které jsme od Tebe získaly můžeme vytvořit nabídku, ve které Ti sdělíme rozsah naší tvorby, cenu a přibližně časový plán prací. 

S mnohými klientkami v této fázi zjistíme, že je pro ně cena za web příliš. Není problém tvorbu webu a zároveň i cenu rozfázovat nebo zaplatit až v 5 splátkách.

Lidově řečeno vytvoříme tu nejdůležitější část webu, tak aby web běžel funkčně, byl krásný a začal Ti vydělávat. V další fázi se pak pustíme do dalších kroků. 

4. krok

V případě, že nabídka vyhovuje Tobě i nám, potvrdíme si ji a posíláme zálohovou fakturu na 50 % nebo 30 % ceny webu, podle toho, jak se domluvíme.

5. krok

Po zaplacení zálohy ještě čekáme na části, na kterých jsme se domluvily, že dodáš Ty. Můžou to být fotky, logo, barvy, fonty, texty atd.

6. krok

Pokud nemáš ještě jasno v brandingu, pouštíme se jako první do něj – dostaneš od nás několik otázek a zavoláme si – vyladíme barvy a fonty tak, aby spolu ladily a web působil tak, jak potřebuješ.

Zde si i definujeme cíl webu. Tady nám jde hlavně o promyšlení cesty zákazníka a toho, kam ho na webu chceme navést a jak mu naservírovat informace, které jsou pro něj důležité.

Po odsouhlasení pokračujeme dál.

 

7. krok

Zhruba po týdnu Ti představíme první návrh jedné stránky a pak přichází prostor pro Tebe.

Čekáme na Tvůj souhrnný komentář k tomu, co se ti líbí a co nelíbí.

Pro nás ideálně po telefonu, abychom si mohly dát rovnou zpětnou vazbu, ale pokud se Ti nechce telefonovat, tak je jeden souhrnný e-mail naprosto fajn. 🙂

8. krok

Změníme či upravíme web přesně tak, jak požaduješ a poté čekáme na Tvoje finální schválení náhledové stránky.

Jakmile schválíš, začneme tvořit zbylé stránky a komplet celý web. 

Jakmile je celý web hotový, posíláme celkový náhled a čekáme opět na souhrnné připomínky od Tebe.

A i v tomto případě si opět moc rády zavoláme, ale i jeden e-mail od Tebe se vším sakumprásk je fajn.

9. krok

Znovu zakomponujeme všechny Tvoje připomínky a požadavky. Pokud v této fázi zjistíš, že Ti něco neladí a chceš třeba komplet změnit barvy, dostáváme se opět do kroku 6 a celý tento proces bude zpoplatněn částkou 5000 Kč.  Po finálním schválení web spouštíme. 

10. krok

Poté, co web spustíme, nás čeká zkušební týden a vychytáme společně poslední mouchy během ostrého provozu.

11. krok

Jakmile všechno šlape tak jak má, celý web předáváme do Tvých rukou, zaučíme Tě v jeho správě, abys mohla být nadále samostatná a posíláme finální fakturu na doplatek celkové částky.

12. krok

Pokud budeš cítit, že se bez naší pomoci ani nadále neobejdeš, můžeme o Tvůj web pečovat, pravidelně ho aktualizovat, zálohovat a i nadále upravovat. Pro další práci na webu máme připravené balíčky hodin. Jak moc budou úpravy náročné a jaký balíček bude tedy ten nej, Ti rády poradíme.

Práci na Tvém webu prostě bereme jako vzájemnou spolupráci, tvorbu a společné dílo. Naším snem a přáním je radovat se z Tvých úspěchů, prodaných produktů, oslovených klientek a nebo prostě jen pozitivní zpětné vazby, kterou Ti zákazníci směrem k webu dají. 

Jsme v tom spolu. <3

Další články k přečtení

Jak na webu vytvořit kotvu

Jak na webu vytvořit kotvu

Tvoříš si web sama a marně si lámeš hlavu nad tím, jak vytvořit kotvu? Jak po kliknutí na obrázek nebo tlačítko Ti automaticky sjede stránka na...

Kalendář cyklické ženy

Kalendář cyklické ženy

Milé ženy, určitě jste už slyšeli o cykličnosti ve spojení s podnikáním. Jsou dny, kdy jsme na vrcholu svých sil, dny, kdy jsme velice kreativní, dny,...

Zaujal Tě náš blog a  chceš dostávat nové články?

Share This